• Tekst

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. ks. J. Twardowskiego
w Konarzewie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi piosenkami, tańcem w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Na zakończenie cała społeczność szkolna uczestniczyła w Marszu Niepodległości.

Akademia została przygotowana pod kierunkiem Honoraty Mikołajczyk, Anety Szymanowskiej i Martyny Zawieji. Dziękujemy również za pomoc przy dekoracji i obsługi sprzętu muzycznego: Jadwidze Gibasiewicz, Monice Lepiarz-Giezek oraz Anecie Urbańskiej.

1 Hymn Polski spiew2. taniec3. recytacja wierszy4. Piosenka Od Morza az do Tatr5. Piosenka od Morza az do Tatr c.d6. ulożenie fali przy piosence od Morza az do Tatr7. recytacja wiersza8. zakonczenie akademii walczykiem9. wyruszenie w Marsz Niepodległości10. Marsz Niepodległości c.d11. prezentacja Flagi Polski podczas Marszu